Depolama Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bu yazımızda depolama firması seçerken dikkat etmeniz gereken hususları ele alacağız. Günümüzde eşya depolamaya olan ihtiyacın artmasının en büyük nedenlerinden biri evlerimizin ve ofislerimizin eski zamana kıyasla daha küçük olmasıdır. Küçük olan ev ve ofislerimizde dönemsel olarak kullandığımız ve geçici olarak kullanmayı bıraktığımız eşyaları depolayacak alanlar bulamayabiliriz. Böyle durumlarda depolama hizmeti veren firmalar imdadımıza yetişmektedir. Müşterilerin hepsi doğal olarak gün geçtikçe sayıları artan depolama firmaları arasından en iyi hizmeti en uygun fiyat ile veren firmada eşyalarını depolamak isteyecektir. Eğer sizde bu arayış içindeyseniz doğru adrese geldiniz çünkü bu yazımızda firma seçerken nelere dikkat etmeliyiz konusunu ele alacağız.

 

1- Firmanın Geçmişine Bakın

Eşya depolama hizmeti veren firmalara bakarken ilk önce firmanın geçmişine bakmanız gerekir. Geçmişine bakarken firmaya sormanız gereken sorular başlıca şunlardır; kaç senedir bu işi yapıyor?, kurumsal bir firma mı?, eşyasını depolamış olan insanlar memnun mu?, eşyaların zarar görmesi durumunda zararı karşılıyor mu? gibi soruları sorarak aldığımız cevaplara göre firmanın geçmişi hakkında kafamızda iyi yada kötü bir izlenim oluşacaktır. Bu soruları günümüzde sormanın en kolay yolu tabii ki de interneti kullanmanın yanında firmayı arayarak bilgi almak olacaktır.

2- Eşyaların Depolandığı Alanları Ziyaret Edin

Firma hakkında araştırma yaparken firmaya ait olan web sitesine de bakacağınız için orada depo resimlerini de göreceksiniz. Bu resimler çoğu zaman gerçeği yansıtmayacaktır. Tabii ki gerçek resimlerde olabilir ama canlı olarak görmediğiniz sürece deponun büyüklüğünü, kullanılan malzemenin kalitesini, ne kadar güvenli olduğunu anlamanız çok zor olacaktır. Eğer çekilen resimler depo alanının tamamı kadraja girsin diye geniş açılı bir kamera ile çekildiyse alan resimde doğal olarak daha büyük gözükecektir. Bu yüzden zaman ayırıp firmaların depolarını gezmek, eşyalarınızın konulacağı depoları görmek işinizi garantiye almak olacaktır.

3- Sigorta Önemli

Depoların geçmişini araştırıp depoları gezdikten sonra beğendiğiniz firmaların eşyaları depolarken sigorta yapıp yapmadığını öğrenin. Kurumsal firmaların çoğu eşyalarınızı sigorta firmaları ile anlaşarak depoluyor olsa bile bazı firmalar sigortası biziz diyerek sizi geçiştirebilir. Yukarıdaki iki adımı uyguladıktan sonra firmaya olan güveniniz artmış olsa da resmi olarak sigorta olmadığı zaman firmaların sorumluluğu kabul etmeme ihtimalleri vardır. Kimse eşyalarını böyle bir riske atmak istemez o yüzden eşyaların sigortalı olarak depolandığından emin olunuz.

4- Seçtiğiniz Depoya Eşyalarınızın Sığdığından Emin Olun

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra beğendiğiniz firmalar arasından tabii ki bütçenize uygun olanı seçmeniz en doğal hakkınızdır. Bu yüzden eşyalarınızın sığacağı kadar alan kiraladığınızdan emin olun örneğin 2+1 ev eşyası için 1+1 ev eşyası sığacak depo kiralamanız demek eşyaların ya sığmaması ya da üst üste dizilerek zarar görme ihtimalini doğuracaktır. Eğer bütçeniz el veriyorsa hem eşyalarınızın daha rahat dizileceği hem de sonradan alana ekleme çıkarma imkanı olması sebebiyle büyük bir alan kiralamanın zararı yoktur. Eğer bütçeniz kısıtlı ise böyle bir durumda firmalardan ekspertiz talep edip eşyalarınızın sığabileceği en küçük alanın hangisi olacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra zaten sizin için doğru firmayı bulmuş olacaksınız ayrı bir şekilde belirtmedim ama depoların nasıl korunduğu da önemli bunu belirtmeme sebebim yukarıda depoları gidip görmeniz gerektiğini söylemem ve sigortalı bir şekilde depolama yapan firmaları zarara uğramamak için zaten güvenlik konusunda gerekli önlemleri almış olarak düşünmemdir. Bu adımları bizim firmamız içinde uygulayabilirsiniz eşyaları depoladığımız alanları görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uğur Depolama olarak müşterilerimizi en iyi hizmeti vermek için elimizden geleni yapmaktayız. Eğer sizde eşya depolamak isterseniz Uğur Depolama kurumsal bir firma olması ve fiyat avantajları sayesinde iyi bir seçim olacaktır. Bizi seçtiğiniz için teşekkürler bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle…

Etiket:
admin tarafından yazıldı. 3383 Okunma

Beğenme: 103

Yorumlar (0) Hiç Yorum Yapılmamış)

Yorumda Bulunmak İstermisiniz?

Aktif Müşteri

Aktif Müşteri:

845
Hizmet Alan

Hizmet Alan Müşteri:

3,845
Depo Alanı

Depo Alanı M²:

9,200
Yukarı