Güvenli Eşya Depolama Nasıl Olmalıdır?

Bu yazımızda eşya depolama hizmetinin en önemli konularından biri olan güvenli eşya depolama konusuna yer vereceğiz. Doğal olarak herkes depolayacağı eşyayı tekrar kullanmak istediğinde nasıl bıraktıysa öyle bulmak ister. Zaten eşya depolamanın asıl amacı şu anda kullanmadığımız ama sonradan ihtiyacımız olabilecek eşyaları saklamak olduğundan bu istek gayet doğaldır. Eşyalarınızı bıraktığınız gibi bulmak içinde onları güvenli bir şekilde depolamanız gerekmektedir. Eğer sizde eşya depolamak istiyorsanız ama bunu nasıl, nerede ve hangi şartlarda en güvenli şekilde depolarım diye düşünüyorsanız bu yazımız tam size göredir. Böyle düşünmüyorsanız bile ileride eşya depolamanız gerektiğinde nasıl güvenli bir şekilde depolayacağınızı bu yazımızda güzel bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Güvenli eşya depolamak için ilk olarak depolayacağımız eşyanın hangi malzemeden üretildiğini bilmemiz gerekmektedir. Çünkü günümüzde eşyalar oldukça çeşitli malzemelerden üretilebiliyor. Eşyamızın hammaddesini yani imal edilirken kullanılan malzemelerini ne kadar çok bilirsek onun için en güvenli ortamı oluşturabilmemizde o derecede kolaylaşacaktır. Örneğin; kitap, defter, kâğıt, tablo, ahşap mobilya vb. gibi içerisinde hammadde olarak ağaçtan üretilmiş olan eşyalar ve eserler çok nemli ortamlardan kötü etkilenebilmektedir. Günümüzde kullandığımız mobilyaların ve eşyaların büyük kısmında malzeme olarak odun ve odun türevleri kullanılmaktadır. Bundan dolayı eşyalarımızı depolayacağımız alanlar nemden korunmalıdır. Aşırı havasız ve nemli ortamlarda rutubet olma olasılığı da bulunduğu için eşya depolayacağımız alanlar korunaklı olmasının yanında gerektiği kadar hava giriş çıkışına da elverişli olması gerekmektedir. Bu nedenle depolarımızda kullanmış olduğumuz kutularımızda hava giriş çıkışı doğru bir şekilde sağlansın diye korunaklı olmasının yanında etrafında hava giriş çıkışını sağlayan deliklere sahiptir. Oda depolarımız içinde aynı hassasiyetle havalandırma için ne gerekiyorsa Uğur Depolama olarak onu yapmaktayız.

Tabi ki güvenli depolama için eşyaların nasıl paketlendiği de büyük önem arz etmektedir. Kolilere koyarak depolamamız gereken eşyalar için kullandığımız kolilerin korunaklı olması da çok önemlidir çünkü kolilenerek depolanan eşyalar tabiri caizse depo olarak en başta kolileri sonradan kolilerin konulduğu oda depoları ya da farklı boyuttaki kutu depolarımızı kullanmaktadır. İlk depo olarak kullandığımız kolilerimiz sağlam olmazsa kolileri koyduğumuz depolar ne kadar sağlam olursa olsun eşyanın zarar görme olasılığı çok yüksektir. Uğur Depolama paketleme görevini üstlenen personeller yardımıyla koli ve paketleme malzemelerini en doğru şekilde kullanan ekibiyle eşyalarınıza her zaman olduğu gibi bugünde son derece önem vererek depolamaktadır.

Güvenli depolama dediğimiz zaman depolarımızda kullanılan kamera ve güvenlik sistemlerinin yanında güvenlik elemanlarımızdan bahsetmezsek olmaz. Depolarımız 7/24 kameralar, güvenlik sistemleri ve güvenlik görevlileri ile korunmaktadır. Depolarımızda her türlü doğal afet, yangın ve sel olayları için gerekli önlemler alınmıştır.

Yukarıda da anlattığım gibi depolarımız eşya depolamak için son derece güvenli ve kullanışlı ortamlar sunmaktadır. Böyle olmasına rağmen eşyalarınıza bir zarar gelmesi durumunda zararınızın karşılanacağından emin olabilirsiniz. Neden mi? Çünkü eşyalarınızın hepsini sigortalayarak depolamaktayız. Aldığımız onca önlemlere rağmen yine de tedbiri elden bırakmamak adına eşyalarınız ister az ister çok olsun bizde olduğu sürece sigorta güvencesi altındadır.

Uğur Depolama olarak bizde yukarıda da saydığım gibi müşterilerimizin depolamak istediği eşyaların nasıl depolanması gerektiğini bilen tecrübeli ekibimizle eşyalarınızı en güvenli şekilde depolamak için tasarlanmış olan depolarımızda her türlü güvenlik önlemlerinin yanında sigortalı olarak depolamaktayız.

Sonuç olarak eşya depolamak için en uygun ortamları ve fiyatlandırmaları sağlayan Uğur Depolamayı tercih ettiğiniz için teşekkürler bir dahaki yazımızda görüşmek dileğiyle…

Etiket:
admin tarafından yazıldı. 2554 Okunma

Beğenme: 109

Yorumlar (0) Hiç Yorum Yapılmamış)

Yorumda Bulunmak İstermisiniz?

Aktif Müşteri

Aktif Müşteri:

845
Hizmet Alan

Hizmet Alan Müşteri:

3,845
Depo Alanı

Depo Alanı M²:

9,200
Yukarı